Nowoczesne wagi samochodowe i ich właściwości

//Nowoczesne wagi samochodowe i ich właściwości

W wielu branżach istnieje potrzeba ważenia towarów później dostarczanych dla klientów, hurtowo lub detalicznie. Nie jest to nic nowego, z tego systemu korzystamy od niepamiętnych czasów – dokładnie mówiąc od czasów „przed naszą erą”, gdy wykorzystywano wagi szalkowe bazujące na specjalnych, znormalizowanych odważnikach! Dzisiaj natomiast z naturalnych przyczyn dążymy do ułatwienia sobie pracy, więc powstają nowoczesne wagi elektryczne czy wielkogabarytowe wagi samochodowe. Te ostatnie są szczególnym przypadkiem, gdyż pozwalają na precyzyjne określanie olbrzymich ciężarów, które ładowane są jednorazowo na potężne, ważące czasami dziesiątki ton pojazdy. Możliwe jest to wyłącznie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, połączenia metalu oraz betonu, które gwarantuje wytrzymałość takiej niezwykłej wagi. W połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami, często komputerem PC, daje to niezwykłe możliwości. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu różne rodzaje wag samochodowych stosowanych dziś w tak wielu różnych działalnościach.

Wagi stalowo-betonowe do 60 ton!

waga samochodowaWagi najazdowe mają różne właściwości – w zależności od sposobu w jaki będą użytkowane mogą mieć większy lub mniejszy udźwig. Warto na pewno zwrócić uwagę, że dzisiaj dostępna jest waga samochodowa 60t, na którą mogą bez przeszkód wjechać nawet pojazdy o największych gabarytach. Tego typu waga samochodowa przygotowywana jest ze zbrojonej ramy ze stali, zalewanej betonem B50. Jest to wyjątkowo stabilna konstrukcja wykorzystywana wszędzie tam, gdzie przewozi się ekstremalnie ciężkie towary. Standardowo pomost ma długość do 18 metrów, producenci jednak na specjalne życzenie klientów tworzą jeszcze dłuższe wagi, dzięki którym ważyć można nawet wyjątkowo długie pojazdy. Tego typu waga może też oczywiście zostać przygotowana w dwóch wersjach, jako waga z najazdami lub waga zagłębiona. Urządzenie w zależności od potrzeb klienta składa się z od jednej do trzech zbrojonych platform, z których każda waży około 14,5 tony. Oczywiście klient przed dokonaniem zakupu omawia wszelkie szczegóły z producentem, który tworzy produkt całkowicie dostosowany do potrzeb konkretnego zleceniodawcy.

Idealne wagi do węgla lub złomu

Sprzedaż węgla jest opłacalna, gdyż ludzie zawsze będą potrzebowali dobrego źródła opału do swoich pieców. Prowadzenie tego typu działalności wymaga jednak posiadania właściwych narzędzi, takich jak wagi platformowe. Takie wagi elektroniczne producent najczęściej dostarcza właśnie do klientów prowadzących skład opału lub skup złomu. Waga jest stalowa, złożona z jednego pomostu umieszczone na czterech do sześciu czujnikach tensometrycznych. Klient sam ustala wymiary wagi, a sam sprzęt zazwyczaj ma udźwig do 30 ton. W takich branżach zazwyczaj nie jest wymagany więcej udźwig, nie warto zatem inwestować w wielkogabarytową wagę. Waga elektroniczna tego typu będzie całkowicie wystarczała do ważenia węgla dla klientów, a dodatkowym walorem jest możliwość łatwego połączenia jej z terminalem lub komputerem PC, co pozwala na łatwe zajmowanie się interesami.

Lekkie wagi z możliwością przemieszczania

waga samochodowaNa końcu zwrócimy uwagę na bardzo interesujący przypadek – wagi podkładkowe. Tego typu wagi są wykonane z aluminium i są wyjątkowo lekkie. W zależności od potrzeb klienta, wagi samochodowe producent przygotuje z nośnością między 600 z 20 000 kg. To wyjątkowo dużo jak na wagę, która składa się z dwóch lub więcej podkładek ważących od 15 do 67 kg. Wagi idealnie sprawdzą się w branżach, w których nie wystarczy jedna, duża, stacjonarna waga samochodowa, a konieczne staje się przewożenie sprzętu z miejsca na miejsce i ważenie towarów w różnych lokacjach.

Wagi samochodowe są dzisiaj tak precyzyjne, że bez przeszkód z olbrzymią dokładnością można ważyć towary zbliżone nawet do 60 ton. Jak widać, przedsiębiorcy mają dzisiaj możliwość wybierania spośród wielu rodzajów tych przydatnych urządzeń, dostosowanych do wszelkich możliwych warunków. Istnieją wagi wielkogabarytowe o udźwigu około 60 ton, a także zaskakująco lekkie wagi, które bez problemu można przewozić w różne miejsca. Takie sprzęty wykorzystywane są dzisiaj niemal wszędzie, a dobry producent jest na wagę złota. Z wag korzysta się w składach węgla, na złomie, a także przez rolników, którzy mają wagi przy gospodarstwach rolnych. Taki sprzęt stał się teraz po prostu niezbędny i warto przemyśleć jego zamontowanie, gdy tylko rozważa się prace w jakiejkolwiek gałęzi produkcji.

2023-01-09T14:13:33+02:00 07,08,2020|