Lakiernia proszkowa

/Lakiernia proszkowa
Lakiernia proszkowa 2024-02-07T15:02:40+02:00

Lakiernia proszkowa

Posiadamy własną malarnię proszkową, w której lakierujemy elementy wykonane z metalu. Najczęściej są to stalowe i aluminiowe felgi, ogrodzenia, konstrukcje obiektów, profile, ramy, maszyny i wiele innych. Do realizacji zleceń podchodzimy indywidualnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy klient ma inne potrzeby. Uzupełnienie usług stanowi śrutowanie i cięcie laserem. Klienci naszej lakierni proszkowej do felg mogą liczyć na konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy realizacji zleceń. Zapraszamy do współpracy.


Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych nowych usług!

Jak przebiega malowanie proszkowe?

Lakierowanie proszkowe to metoda polegająca na pokrywaniu przedmiotów z metalu specjalistycznymi farbami elektrostatycznymi. Proces ten złożony jest z kilku etapów. Zanim obrabiany element trafi do kabiny proszkowej, wcześniej konieczne jest przygotowanie jego nawierzchni. Musi ona zostać dokładnie oczyszczona i odtłuszczona. Dzięki temu farba będzie lepiej do niej przylegać. Kolejny krok to malowanie elementu. W naszej malarni proszkowej proces ten przebiega automatycznie. Ostatnim etapem jest utwardzenie farby. Polega ono na włożeniu przedmiotu do pieca nagrzanego do temperatury około 200°C. Dzięki temu nie ma konieczności nakładania bezbarwnej farby.

Malarnia proszkowa – największe zalety

Z usług proszkowej lakierni korzysta coraz więcej osób, ponieważ stosowane metody gwarantują większą trwałość w porównaniu do tradycyjnego malowania na mokro. Poza tym metalowe elementy lakierowane proszkowo są odporne na działanie czynników chemicznych, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, zmienne warunki pogodowe czy promieniowanie UV. Malowanie proszkowe to również gwarancja wysokiej estetyki. Nakładany lakier tworzy jednolitą, jednobarwną i pozbawioną spękań, pomarszczeń oraz zacieków powłokę. Warto też podkreślić, że korzystanie z lakierni proszkowej automatycznej, jaką dysponujemy, jest całkowicie ekologiczne. Wynika to z tego, że podczas malowania nie wykorzystujemy szkodliwych rozpuszczalników i innych substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego.