Wagi najazdowe — dlaczego warto kupić wagę samochodową najazdową od Kalisto?

//Wagi najazdowe — dlaczego warto kupić wagę samochodową najazdową od Kalisto?

Precyzyjny pomiar wagi pojazdu jest niezwykle istotny w wielu gałęziach przemysłu. Do częstego kontrolowania masy pojazdu znakomicie nadają się wagi najazdowe. Tego typu konstrukcje stalowe lub betonowe pozwalają na dokładne odczyty w celu obliczenia załadunku czy kontroli zachowania odpowiedniego nacisku na jedną oś. Dlaczego warto zdecydować się na wagi przemysłowe najazdowe od Kalisto?

Czym jest waga samochodowa najazdowa?

wagi najazdoweWaga samochodowa najazdowa to urządzenie przeznaczone do pomiaru masy pojazdu. Urządzenie zazwyczaj składa się z trzech platform wagowych, które są połączone z wyświetlaczem elektronicznym, ukazującym całkowitą masę pojazdu. Wagi najazdowe są powszechnie stosowane w transporcie ciężarowym, jak również wykorzystuje się je do innych rozliczeń handlowych.

Waga najazdowa o konstrukcji stalowej od Kalisto to bardzo popularne rozwiązanie, stosowane w wielu branżach od lat. Tego typu konstrukcje wyniesione są ponad poziom terenu, przez co nieodłącznym ich elementem są najazdy stalowe wagi. Kierowcy są zmuszeni do zachowania ostrożności, aby zapobiec gwałtownemu hamowaniu przed wjechaniem. To z kolei przekłada się na lepszą żywotność wagi najazdowej samochodowej.

Rodzaje wag najazdowych — stalowe i betonowe

W naszej ofercie proponujemy najazdowe wagi do samochodów ciężarowych w dwóch rodzajach — betonowe i stalowe. Pierwsze są z elementów prefabrykowanych, które produkujemy we własnej hali z betonu C45/50 (dawniej zwany B50). W swoim składzie zawiera kruszywo bazaltowe, co czyni je jednymi z najlepszych produktów w swojej klasie wśród konkurencji.

Wagi najazdowe stalowe z kolei są łatwiejsze w montażu, dlatego że ich konstrukcja nie wymaga większego dźwigu. Waga stalowa z najazdami nie wymaga także specjalnie przygotowanego podłoża. Waga przemysłową najazdową można montować na wylewanych na miejscu fundamentach bądź na utwardzonym, wypoziomowanym podłożu. Oby dwa typy wag najazdowych nie wymagają trwałego związania z podłożem.

Wagi najazdowe betonowe możemy wykonać o wymiarach 6×3, 10×3, 12×3, 14×3, 16×3, 18×3 i dłuższe. Natomiast z uwagi na fakt, że jesteśmy producentem wag samochodowych, to wagi stalowe najazdowe możemy wykonać praktycznie w dowolnym wymiarze i dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Najdłuższą do tej pory wagę o wymiarach 32 m x 3 m wykonaliśmy na zlecenie niemieckiej firmy. Specjalne zamówienia nie stanowią dla nas żadnego problemu!

Zalety przemysłowej wagi najazdowej od Kalisto

Oba typy wag możemy wyposażyć w dodatkowy osprzęt, który spełni oczekiwania każdego klienta. Duży cyfrowy wyświetlacz LCD? Nie ma żadnego problemu. Do obsługi odczytów wagi dostarczamy autorski program komputerowy, który możemy modyfikować zależnie od potrzeb klienta. Nasze wagi przemysłowe najazdowe są więc nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale też zautomatyzowane.

Nowoczesna konstrukcja wagi najazdowej jest gwarancją przede wszystkim dokładności pomiaru. Wysokiej jakości czujniki tensometryczne ZEMIC precyzyjnie mierzą siłę wywieraną na daną konstrukcję.

Łatwy i szybki dostęp pod platformy to kolejna zaleta wag najazdowych. Umożliwia to zachowanie ich w czystości oraz ułatwia zadbanie o bezproblemowe działanie. Mimo, że nasze urządzenia zawierają wiele elementów najnowszej technologii, zapewniającej szybkie i dokładne pomiary, to jednocześnie są niezwykle trwałe i bezawaryjne.

Wagi samochodowe najazdowe o nośności 50 i 60 ton

Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci niejednokrotnie muszą ważyć pojazdy z naprawdę dużym ładunkiem. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzeb, proponujemy wagi najazdowe 50 ton, 60 ton iwagi samochodowe najazdowe więcej. Tak wysoka nośność, w połączeniu z łatwym montażem i demontażem znacznie ułatwia usadowienie konstrukcji w nawet trudnych warunkach. Dzięki stałości parametrów w czasie i odporności na czynniki atmosferyczne, nasze wagi najazdowe 60 ton zapewniają długoletnią pracę i zadowolenie klienta z inwestycji. Tego typu waga umożliwia ważenie nie tylko samochodów ciężarowych, ale też np. ciągników z przyczepami czy samych naczep.

Zaufaj specjalistom od ważenia — wybierz Kalisto

Jesteśmy firmą, która zapewnia kompleksową obsługę — od fazy projektowej, poprzez uzyskiwanie pozwoleń budowlanych, wylanie fundamentów i prace budowlane, montaż wagi i jej legalizację, wyposażenie i oprogramowanie, aż po zagospodarowanie terenu wokół wagi. Tylko nieliczni są w stanie podjąć się takiego wyzwania, a my posiadamy w tym olbrzymie doświadczenie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

2022-12-30T12:55:58+02:00 30,12,2022|