BUDOWNICTWO I DROGOWNICTWO

/BUDOWNICTWO I DROGOWNICTWO
BUDOWNICTWO I DROGOWNICTWO 2024-03-06T14:18:09+02:00

Budownictwo i drogownictwo

W branży budownictwa i drogownictwa bardzo ważna jest kontrola ilości transportowanego towaru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów jako pierwsi w Polsce  stworzyliśmy system GPS ROSOMAK, który w połączeniu z wagą samochodową daje możliwość kontroli całego procesu transportu towarów pomiędzy poszczególnymi punktami (placami budowy).

System GPS ROSOMAK funkcjonuje na podstawie bezprzewodowej komunikacji GSM oraz GPRS, która w połączeniu z niezależnym zasilaniem akumulatorowym każdego czytnika daje praktycznie nieograniczone możliwości kontroli kursów pojazdów na całym obszarze placu budowy oraz dokładnej wagi wylewki betonowej i innego typu towarów. Nowatorskie rozwiązanie sprawia, że nadzór ludzki nad transportem milionów ton towaru jest ograniczony do minimum. Czytelne raporty wagowe oraz ryczałtowe dają pełny obraz migracji surowca, co pozwala na szybkie i sprawne rozliczenie transportów. Ilość punktów kontrolnych z możliwością zastosowania Rosomaka jest dowolna. Istnieje również możliwość przejazdu z pominięciem wagi między dwoma dowolnie skonfigurowanym Rosomakami z wykorzystaniem stawki ryczałtowej (np. w sytuacji gdy na drodze powrotnej zabierany jest humus, gdzie jego rozładunek jest w zupełnie innym miejscu niż usytuowana waga).

jest wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz lampka LED pozwalająca na łatwe dostrzeżenie w przypadku nocnych ważeń. Każde nieuprawnione otwarcie lub zmiana lokalizacji Rosomaka powoduje wysłanie SMS na wskazany numer z informacją. Zalety systemu przenośnych paneli identyfikacyjnych ROSOMAK: automatyczny zapis i zdalny odczyt bieżących pomiarów w dowolnym miejscu, rozliczenie auta, przewoźnika, z ilości przewiezionego towaru, liczby km, wyliczenia konkretnych stawek, za konkretne długości poszczególnych odcinków, ryczałtowe wyliczenia kosztu przejazdu między dowolnie wybranymi panelami ROSOMAK, podgląd prowadzonych przewozów z podziałem na auta, przewoźników, z dowolnego czasookresu, wyliczenie rzeczywistej ilości przewożonego towaru w dane miejsce w dowolnym czasookresie.

Zasada działania Systemu Mobilnego Panelu Identyfikującego – ROSOMAK

Podczas pomiaru na wadze kierowca odczytuje kartę RFiD w celu identyfikacji pojazdu oraz zapisu wartości wagi, np. wylewki betonowej czy materiały ścienne. Następnie jedzie do miejsca docelowego, w którym ustawiony został punkt kontrolny w postaci ROSOMAKA. Ponownie zaczytuje kartę w celu potwierdzenia dotarcia do punktu docelowego. Kurs zostaje zaakceptowany przez system, co zobrazowane jest odpowiednimi sygnałami. W trakcie ważenia, po przyłożeniu karty do czytnika, zostanie wyświetlony sygnał prawidłowego dokonania pomiaru – na wadze informacja jest na wyświetlaczu, przy Rosomaku zapala się czerwona dioda i komunikat tekstowy “pomiar zapisany”. Ponadto do każdego ważenia zapisywane są zdjęcia z kamer oraz liczba kilometrów i stawka za przejazd. Parametry te definiowane są indywidualnie dla każdego kursu. Dokonuje tego operator za pośrednictwem zdalnej aplikacji stanowiskowej. Czytniki mobilne ROSOMAK posiadają również zaimplementowany program nadzoru współrzędnych usytuowania, który w przypadku nieuzasadnionej zmiany lokalizacji dokonanej przez osoby nieuprawnione informuje operatora o zaistniałej sytuacji.

GOTOWE ROZWIĄZANIA

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my?

Skontaktuj się z nami !