WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER

/WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER
WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER 2022-11-28T12:59:47+02:00

Dynamiczna waga kontrolna taśmociągowa Demeter

Przemysł ciężki to gałąź potrzebująca odpowiedniego sprzętu, aby transport i pomiar potrzebnych lub wydobytych materiałów przebiegał prawidłowo. Ma to wpływ na ułatwienie pracy i skraca czas ich przemieszczania. Przenośniki taśmowe to urządzenia pozwalające na przetransportowanie materiałów zarówno sypkich, drobnych, jak i kruszyw, na wymaganą odległość.

Do określenia ilości przetransportowanego materiału potrzebne są urządzenia pozwalające dokładnie i szybko wskazać przesłane ilości. Takimi urządzeniami są dynamiczne wagi taśmociągowe, czyli mierniki przepływu. Pomiar wagi odbywa się w sposób automatyczny – produkt jest ważony a dzięki czujnikom i odpowiedniemu oprogramowaniu informacje wysyłane są od razu do jednostki przetwarzającej i gromadzącej dane.

Kalisto oferuje swoim klientom zaprojektowanie urządzenia umożliwiającego dynamiczne ważenie kontrolne o przeznaczeniu przemysłowym. Nasze urządzenia możemy zoptymalizować do indywidualnych potrzeb zlecającego.

Czym jest automatyczna waga dynamiczna?

Waga automatyczna dynamiczna to rodzaj odpowiednio skonstruowanego pomostu wagowego współpracującego i ustawionego na taśmie. Urządzenia te zbudowane są z platformy pomiarowej opartej na czujnikach tensometrycznych, reagujących na prędkość oraz masę towaru, który przenoszony jest na taśmociągu poruszającego się po wyżej wymienionej wadze. Sygnał z czujników przenoszony jest do miernika wagowego, który zlicza masę towaru. Platformę wagi automatycznej montuje się na taśmociągu w miejscu jednego zestawu rolek.

Waga dynamiczna posiada odpowiednio skonstruowany pomost, wspierany przez czujniki tensometryczne (charakteryzujące się dużą dokładnością, czułością, pracują w różnych temperaturach, odporne są na drgania i wstrząsy) i detektor, (czyli inaczej czujnik) prędkości taśmy. Po odpowiednim połączeniu współpracuje on ze specjalnym miernikiem zwanym integratorem. W zależności od szerokości taśmy przenośnika należy dobrać odpowiednie urządzenia wagowe, na przykład taśma o szerokości od 400 do 1200 mm i prędkości do 2 m/s, przy natężeniu przepływu 2000 t/h dla wszystkich materiałów, powinno się uzyskać dokładność ± 0,5 do 1%.

Jakie informacje przekazuje waga taśmociągowa dynamiczna?

Dedykowane do linii produkcyjnych wagi taśmociągowe pozwalają na kontrolę masy w trakcie transportu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii wagi pozwalają gromadzić dane o mierzonych towarach czy prowadzić statystyki magazynowe. Wieloletnie doświadczenia i coraz dokładniejsza wiedza pozwala na konstruowanie bardzo precyzyjnych układów mechanicznych i elektronicznych. Wszystkie nasze wagi dynamiczne spełniają idealnie swoje zadania.

Kalisto opracowało specjalistyczne urządzenia takie jak: wagi taśmowe ogólnego przeznaczenia, wagi dynamiczne porcjujące czy taśmowe dozujące. Wraz z rozwojem technologii i te urządzenia produkowane są w oparciu o coraz to nowsze systemy. Pozwalają one na dokonywanie zmian konstrukcyjno – programowych, sterowania wagą i archiwizację pomiarów. Waga taśmociągowa dzięki zastosowaniu wszystkich dostępnych technologii również uległa znacznym zmianom w swoim wyglądzie i gabarytach. Jedną z ważnych zalet wag taśmociągowych jest ich całkowicie Polska myśl konstrukcyjna. Oparta jest ona na rodzimych podzespołach gwarantująca niezawodną pracę za stosunkowo niską cenę.

Ile kosztuje waga dynamiczna?

Nasze wagi jesteśmy w stanie przystosować do potrzeb produkcji klienta. Użyte technologie i rozwiązania są zgodnie z obowiązującymi przepisami. W cenę usługi wliczana jest także integracja elementów składających się na całą linię produkcyjną, gdzie wykorzystywane są nasze wagi automatyczne. W razie potrzeb jesteśmy w stanie zapewnić serwis lub przeszkolić z obsługi właściwego używania wagi. Biorąc pod uwagę te czynniki oraz fakt, że nasi klienci mają różne zapotrzebowanie i wymagania co do wag dynamicznych, wycena każdego zlecenia jest wykonywana indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania do Państwa potrzeb.

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !