WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER

/WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER
WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER 2024-02-07T15:27:32+02:00

Dynamiczna waga kontrolna taśmociągowa Demeter

Przemysł ciężki to gałąź potrzebująca odpowiedniego sprzętu, aby transport i pomiar potrzebnych lub wydobytych materiałów przebiegał prawidłowo. Ma to wpływ na ułatwienie pracy i skraca czas ich przemieszczania. Przenośniki taśmowe to urządzenia pozwalające na przetransportowanie materiałów zarówno sypkich, drobnych, jak i kruszyw, na wymaganą odległość.

Do określenia ilości przetransportowanego materiału potrzebne są urządzenia pozwalające dokładnie i szybko wskazać przesłane ilości. Takimi urządzeniami są dynamiczne wagi kontrolne taśmociągowe, czyli mierniki przepływu. Pomiar wagi odbywa się w sposób automatyczny – produkt jest ważony a dzięki czujnikom i odpowiedniemu oprogramowaniu informacje wysyłane są od razu do jednostki przetwarzającej i gromadzącej dane.

Kalisto oferuje swoim klientom zaprojektowanie urządzenia umożliwiającego dynamiczne ważenie kontrolne o przeznaczeniu przemysłowym. Nasze urządzenia możemy zoptymalizować do indywidualnych potrzeb zlecającego.

Czym jest automatyczna waga dynamiczna?

Automatyczna waga dynamiczna to rodzaj odpowiednio skonstruowanego pomostu wagowego współpracującego i ustawionego na taśmie. Urządzenia te zbudowane są z platformy pomiarowej opartej na czujnikach tensometrycznych, reagujących na prędkość oraz masę towaru, który przenoszony jest na taśmociągu poruszającego się po wyżej wymienionej wadze. Sygnał z czujników przenoszony jest do miernika wagowego, który zlicza masę towaru. Platformę wagi dynamicznej automatycznej montuje się na taśmociągu w miejscu jednego zestawu rolek.

Waga dynamiczna posiada odpowiednio skonstruowany pomost, wspierany przez czujniki tensometryczne (charakteryzujące się dużą dokładnością, czułością, pracują w różnych temperaturach, odporne są na drgania i wstrząsy) i detektor, (czyli inaczej czujnik) prędkości taśmy. Po odpowiednim połączeniu współpracuje on ze specjalnym miernikiem zwanym integratorem. W zależności od szerokości taśmy przenośnika należy dobrać odpowiednie urządzenia wagowe, na przykład taśma o szerokości od 400 do 1200 mm i prędkości do 2 m/s, przy natężeniu przepływu 2000 t/h dla wszystkich materiałów, powinno się uzyskać dokładność ± od 0,5 do 1%.

Jakie informacje przekazuje waga taśmociągowa dynamiczna?

Dedykowane do linii produkcyjnych wagi taśmociągowe pozwalają na kontrolę masy w trakcie transportu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, wagi taśmowe pozwalają gromadzić dane o mierzonych towarach czy prowadzić statystyki magazynowe. Wieloletnie doświadczenia i coraz dokładniejsza wiedza pozwala na konstruowanie bardzo precyzyjnych układów mechanicznych i elektronicznych. Wszystkie nasze wagi dynamiczne spełniają idealnie swoje zadania.

Kalisto opracowało specjalistyczne urządzenia takie jak: wagi taśmowe ogólnego przeznaczenia, wagi dynamiczne porcjujące czy taśmowe dozujące. Wraz z rozwojem technologii i te urządzenia produkowane są w oparciu o coraz to nowsze systemy. Pozwalają one na dokonywanie zmian konstrukcyjno – programowych, sterowania wagą taśmową i archiwizację pomiarów. Waga taśmociągowa dzięki zastosowaniu wszystkich dostępnych technologii również uległa znacznym zmianom w swoim wyglądzie i gabarytach. Jedną z ważnych zalet wag taśmociągowych jest ich całkowicie Polska myśl konstrukcyjna. Oparta jest ona na rodzimych podzespołach gwarantująca niezawodną pracę za stosunkowo niską cenę.

Ile kosztuje waga dynamiczna?

Nasze dynamiczne wagi kontrolne jesteśmy w stanie przystosować do potrzeb produkcji klienta. Użyte technologie i rozwiązania są zgodnie z obowiązującymi przepisami. W cenę usługi wliczana jest także integracja elementów składających się na całą linię produkcyjną, gdzie wykorzystywane są nasze automatyczne wagi dynamiczne. W razie potrzeb jesteśmy w stanie zapewnić serwis lub przeszkolić z obsługi właściwego używania wagi taśmociągowej. Biorąc pod uwagę te czynniki oraz fakt, że nasi klienci mają różne zapotrzebowanie i wymagania co do wag dynamicznych, wycena każdego zlecenia jest wykonywana indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania do Państwa potrzeb.

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my?

Skontaktuj się z nami !