WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER

/WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER
WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER 2020-07-01T12:18:08+02:00

Waga taśmociągowa – Demeter

Wagi dynamiczne zbudowane są z platformy pomiarowej opartej na czujnikach tensometrycznych, reagujących na prędkość oraz masę towaru, który przenoszony jest na taśmociągu poruszającego się po wyżej wymienionej wadze. Sygnał z czujników przenoszony jest do miernika wagowego, który zlicza masę towaru.

Platformę wagową montuje się na taśmociągu w miejscu jednego zestawu rolek.

Przemysł ciężki to gałąź potrzebująca odpowiedniego sprzętu, aby transport potrzebnych lub wydobytych materiałów przebiegał prawidłowo, ułatwiając pracę i skracając czas ich przemieszczania. Przenośniki taśmowe to urządzenia pozwalające na przetransportowanie materiałów zarówno sypkich, drobnych i kruszyw, na wymaganą odległość.

Do określenia ilości przetransportowanego materiału potrzebne są urządzenia pozwalające możliwie dokładnie i szybko wskazać przesłane ilości. Takimi urządzeniami są wagi taśmociągowe, czyli mierniki przepływu, to rodzaj odpowiednio skonstruowanego pomostu wagowego współpracującego i ustawionego na taśmie.

Waga dynamiczna posiada odpowiednio skonstruowany pomost, wspierany przez czujniki tensometryczne (charakteryzujące się dużą dokładnością, czułością, pracują w różnych temperaturach, odporne są na drgania i wstrząsy) i detektor, (czyli inaczej czujnik) prędkości taśmy. Po odpowiednim połączeniu współpracuje on ze specjalnym miernikiem zwanym integratorem. W zależności od szerokości taśmy przenośnika należy dobrać odpowiednie urządzenia wagowe, na przykład taśma o szerokości od 400 do 1200 mm i prędkości do 2 m/s, przy natężeniu przepływu 2000 t/h dla wszystkich materiałów, powinno się uzyskać dokładność ± 0,5 do 1%. Wieloletnie doświadczenia i coraz dokładniejsza wiedza pozwala na konstruowanie bardzo precyzyjnych układów mechanicznych i elektronicznych, dlatego wszystkie nasze wagi dynamiczne spełniają idealnie swoje zadania.

Opracowano urządzenia nie tylko dokładne, ale i specjalistyczne takie jak: wagi taśmowe ogólnego przeznaczenia, wagi dynamiczne porcjujące czy taśmowe dozujące. Wraz z rozwojem technologii i te urządzenia produkowane są w oparciu o coraz to nowsze systemy pozwalające na dokonywanie zmian konstrukcyjno – programowych, sterowania wagą i archiwizacji pomiarów. Waga taśmociągowa dzięki zastosowaniu wszystkich dostępnych technologii również uległa znacznym zmianom w swoim wyglądzie i gabarytach. Jedną z ważnych zalet wag taśmociągowych jest ich całkowicie Polska myśl konstrukcyjna oparta na rodzimych podzespołach gwarantująca niezawodną pracę za stosunkowo niską cenę. Polska, idealnie wymierzona i skonstruowana waga dynamiczna na pewno sprawdzi się także u Państwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !