ROLNICTWO

/ROLNICTWO
ROLNICTWO 2024-05-02T12:32:18+02:00

Wagi dla rolnictwa

W przemyśle rolniczym najczęściej wybieranymi produktami są wagi betonowe Helios w wersji wyniesionej lub zagłębionej. Tego rodzaju wagi elektroniczne rolnicze są bardzo wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie wyświetlacza i drukarki termicznej. Po wjechaniu pojazdu na wagę dla rolnictwa wynik ważenia widoczny jest jednocześnie na mierniku wagowym i na wyświetlaczu wielkogabarytowym LED. Następnie pomiar zostaje zapisany, a dzięki podłączeniu do drukarki termicznej możliwy jest bezpośredni wydruk kwitu wagowego.

Wielu rolników jednak decyduje się na bardziej zaawansowane rozwiązania. Oprócz wyżej wymienionych wdrożeń w wagach dla bydła i innych zwierząt gospodarskich często stosowane są również kamery monitorujące ważone pojazdy połączone wraz z programem wagowym. Dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest odczyt wyników ważenia na komputerze PC, drukowanie dokumentów wagowych wraz ze zdjęciami, co znacznie ułatwia kontrolę nad ważonymi zwierzętami, materiałami i pojazdami. Dane zapisywane są na dysku, co umożliwia dotarcie w dowolnej chwili do historii ważenia, sporządzanie analiz, zestawień dla kierowców, pojazdów, firm czy ważonych towarów.

Najczęściej wybierane rozwiązania naszych klientów dla rolnictwa:

Wyświetlacz wielkogabarytowy LED wskazujący wynik ważenia. Jest on montowany na budynku wagowym lub bezpośrednio przy wadze. Znacznie ułatwia odczytywanie i kontrolowanie wskazań wagi zarówno przez obsługę, jak i przez klienta.

– Drukarka termiczna montowana w budynku wagowym lub w skrzynce z podgrzewaniem zamontowanej bezpośrednio przy wadze. Pozwala na natychmiastowe drukowanie kwitów wagowych dzięki bezpośredniemu połączeniu z miernikiem wagowym.
– Program wagowy jest również bardzo przydatnym rozwiązaniem. Zastosowanie programu WagaPro do obsługi wagi samochodowej daje możliwość odczytu wyników ważenia w komputerze PC. Program Komputerowy „Waga” współpracuje z Miernikami Wagowymi Rhewa oraz umożliwia wystawienie kwitów wagowych po odbiorze danych z Miernika Wagowego lub po wpisaniu wyniku ważenia z klawiatury. Dzięki rozbudowanej bazie danych można dokonywać różnego rodzaju analiz, zestawień dla kierowców, pojazdów, firm oraz ważonych towarów. Rozbudowana wersja Programu Komputerowego „Waga Pro” pozwala na sterowanie szlabanem, sygnalizacją świetlną, czytnikiem kart transponderowych oraz kamerą przemysłową.
– Przy wagach zagłębionych dla rolnictwa bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zastosowanie uszczelki do wag. Zapobiega ona przedostawaniu się zanieczyszczeń pod wagę.

NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU!!

GOTOWE ROZWIĄZANIA

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !