OSIOWA LUNA

/OSIOWA LUNA
OSIOWA LUNA 2020-07-01T11:55:25+02:00

Waga osiowa – Luna

Najtańszym sposobem zważenia samochodu ciężarowego do 60 ton jest zastosowanie wagi osiowej z serii Luna, która wraz z drukarką termiczną pozwala na sumowanie ważeń poszczególnych osi pojazdu oraz dokumentowanie pomiaru. Wagi produkowane są w dwóch wersjach: statycznej i dynamicznej. W wersji statycznej ważenie polega na każdorazowym zatrzymaniu się osią pojazdu i naciśnięciu przycisku na mierniku wagowym. Dynamiczne ważenie polega na powolnym przejeździe każdą osią pojazdu.

Jeśli chodzi o dokładność ważenia, to w przypadku pomiaru statystycznego możemy mówić o błędzie wskazań w granicach 5 kg/oś. Przy ważeniu dynamicznym błąd ten kształtuje się na poziomie jednego procenta. Dlatego też wagi te polecamy szczególnie do ważenia takich produktów, jak żwir czy złom, których cena nie jest wysoka. Teren przed i za wagą musi być równy i utwardzony na długości nawet do 25 metrów, w zależności od rodzaju ważonych pojazdów.

Waga osiowa z serii Luna to posiada pełną legalizację, dzięki czemu może być używana do rozliczeń handlowych.

Wysokie mandaty nakładane na przewoźników przez Państwową Inspekcję Drogową to niepotrzebne koszty, których można uniknąć poprzez samodzielne kontrolowanie nacisku osi na jezdnię. Kontrolę taką warto przeprowadzić, zanim samochód wyjedzie z terenu firmy, dlatego pragniemy Państwu przedstawić wagi osiowe, które pozwolą na szybką i sprawną kontrolę, a jednocześnie zapobiegną kolejnym mandatom.

Dlaczego waga osiowa?

Ponieważ pozwala na precyzyjną kontrolę nacisku, jest atrakcyjna cenowo, nie wymaga dużych nakładów na przygotowanie terenu i umożliwia ważenie zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne, bez względu na porę dnia i nocy.

Wagi osiowe dostępne są w dwóch wersjach: statycznej oraz dynamicznej. W przypadku wersji statycznej każdą osią należy zatrzymać się podczas ważenia i nacisnąć przycisk na mierniku wagowym. W wersji dynamicznej auto podczas ważenia przejeżdża każdą osią przez platformę wagową. Nasza waga osiowa dodatkowo wyposażona została w specjalną drukarkę termiczną, która automatycznie sumuje ważenia poszczególnych osi pojazdu i od ręki dokumentuje pomiar. Zastosowanie oprogramowania komputerowego umożliwia wyznaczenie prędkości auta, a także zapisanie danych na temat poszczególnych ważeń, co umożliwia sporządzanie zestawień tygodniowych, miesięcznych, czy kwartalnych.

Nasze wagi są doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych firm i zakładów, które nie mają do dyspozycji dużego placu. Jego przygotowanie wymaga właściwie jedynie odpowiedniego utwardzenia na długości około 25 metrów. Koszty tego przygotowania są zdecydowanie niższe niż w przypadku wagi najazdowej.

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !