OSIOWA LUNA

/OSIOWA LUNA
OSIOWA LUNA 2022-11-28T12:36:02+02:00

Waga osiowa samochodowa przejazdowa Luna

Najtańszym sposobem zważenia samochodu ciężarowego do 60 ton jest zastosowanie wagi osiowej przejazdowej z serii Luna, która wraz z drukarką termiczną pozwala na sumowanie ważeń poszczególnych osi pojazdu oraz dokumentowanie pomiaru. Wagi samochodowe tego typu produkowane są w dwóch wersjach: statycznej i dynamicznej. W wersji statycznej ważenie polega na każdorazowym zatrzymaniu się osią pojazdu i naciśnięciu przycisku na mierniku wagowym. Dynamiczne ważenie polega na powolnym przejeździe każdą osią pojazdu.

Budowa i zalety wag osiowych przejazdowych

Waga samochodowa przejazdowa to na pierwszy rzut oka prosta konstrukcja. Składa się ona z podkładki ważącej, która umożliwia pomiar nacisku koła lub osi samochodu. Teren przed i za wagą musi być równy i utwardzony na długości nawet do 25 metrów, w zależności od rodzaju ważonych pojazdów. Nasze wagi osiowe są doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych firm i zakładów, które nie mają do dyspozycji dużego placu. Jego przygotowanie wymaga właściwie jedynie odpowiedniego utwardzenia terenu. Koszty tego przygotowania są zdecydowanie niższe niż w przypadku wagi najazdowej.

Jeśli chodzi o dokładność ważenia, to w przypadku pomiaru statystycznego możemy mówić o błędzie wskazań w granicach 5 kg/oś. Przy ważeniu dynamicznym błąd ten kształtuje się na poziomie jednego procenta. Dlatego też wagi te polecamy szczególnie do ważenia takich produktów, jak żwir czy złom. Waga osiowa z serii Luna to posiada pełną legalizację, dzięki czemu może być używana do rozliczeń handlowych.

Waga osiowa statyczna i dynamiczna (waga przejazdowa)

Wagi osiowe dostępne są w dwóch wersjach: statycznej oraz dynamicznej. W przypadku wersji statycznej każdą osią należy zatrzymać się podczas ważenia statycznego i nacisnąć przycisk na mierniku wagowym. W wersji dynamicznej auto podczas ważenia przejeżdża każdą osią przez platformę wagową. Nasza waga samochodowa przejazdowa dodatkowo wyposażona została w specjalną drukarkę termiczną, która automatycznie sumuje ważenia poszczególnych osi pojazdu i od ręki dokumentuje pomiaru. Zastosowanie oprogramowania komputerowego umożliwia wyznaczenie prędkości auta, a także dokumentację wyników poszczególnych ważeń. Umożliwia to sporządzanie zestawień tygodniowych, miesięcznych, czy kwartalnych.

Waga osiowa betonowa – gwarancja precyzji i bezpiecznego użytkowania

Wysokie mandaty nakładane na przewoźników przez Państwową Inspekcję Drogową to niepotrzebne koszty, których można uniknąć poprzez samodzielne kontrolowanie nacisku osi na jezdnię. Kontrolę taką warto przeprowadzić, zanim samochód wyjedzie z siedziby firmy. To z myślą o naszych klientach zaprojektowaliśmy wagi osiowe przejazdowe ze stali nierdzewnej, dedykowane do pracy nawet w trudnych warunkach. Inteligentny system dokonuje pomiaru masy pojazdu i poinformuje, czy można dopuścić go do ruchu biorąc pod uwagę jego aktualny ciężar. Jak już wspominaliśmy – waga osiowa może być zamontowana na niewielkim nawet terenie. Oferujemy nie tylko transport urządzenia, ale także jego montaż (wraz z wylaniem fundamentu), kalibrację czujników i legalizację. Dla klientów poszukujących bardziej mobilnego rozwiązania proponujemy nasze wagi podkładkowe.

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !