SKUP SUROWCÓW

/SKUP SUROWCÓW
SKUP SUROWCÓW 2023-01-09T13:43:42+02:00

Wagi dla skupów surowców

W branży skupu surowców niezmiernie ważna jest kontrola nad przyjeżdżającym i wyjeżdżającym towarem, dlatego w dużej ilości skupów złomu, firm zajmujących się recyclingiem itd. montujemy system kamer nadzorujący wjeżdżające i wyjeżdżające auta. Dzięki podłączeniu monitoringu do programu wagowego mamy pełną dokumentację wagową i zdjęciową z każdego ważenia. Po automatycznym zapisie danych w komputerze PC możemy w każdym momencie zajrzeć w historię ważenia, tworzyć raporty kierowców, towarów itd. Zastosowanie wyświetlacza wielkogabarytowego ułatwia odczyt wyniku ważenia zarówno dla pracowników obsługi jak i dla klientów. Dzięki niemu dostępny jest podgląd wyniku zarówno przy załadunku jak i rozładunku towarów. Najczęściej stosowanymi wagami w tej branży są wagi stalowe Tytan i wagi betonowe Helios zarówno w wersji zagłębionej jak i wyniesionej.

Jaka waga dla małego skupu złomu?

Mniejsze skupy często ze względu na niedostatecznie wielki plac lub rodzaj przyjmowanych pojazdów nie mają konieczności montażu 18 m wag samochodowych. Dobrą i dużo tańszą alternatywą są dla nich stalowe wagi z serii Zefir. Składają się one z jednego pomostu, którego długość i szerokość definiowana jest przez klienta i montowane są na 4 lub 6 czujnikach tensometrycznych. Najczęściej takie wagi znajdują zastosowanie na składach węgla lub skupach złomu.

Wagi elektroniczne Kalisto wykorzystują elektronikę niemieckiej firmy Rhewa. Czujniki tensometryczne zastosowane do wag samochodowych są produkcji firmy Zemic.

Najbardziej popularne wymiary tych wag to:
• 3 x 2 m
• 4,5 x 2 m
• 6 x 2,5 m
• 7 x 3 m
• 8 x 3 m

Wagi z serii Zefir mogą mieć udźwig maksymalny do 30 ton.

GOTOWE ROZWIĄZANIA

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !