WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER

/WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER
WAGA TAŚMOCIĄGOWA DEMETER 2018-08-28T11:43:34+00:00

Waga taśmociągowa – Demeter

Zbudowana jest z platformy pomiarowej opartej na czujnikach tensometrycznych, reagujących na prędkość oraz masę towaru, który przenoszony jest na taśmociągu poruszającego się po wyżej wymienionej wadze. Sygnał z czujników przenoszony jest do miernika wagowego, który zlicza masę towaru.

Platformę wagową montuje się na taśmociągu w miejscu jednego zestawu rolek.

Przemysł ciężki to gałąź potrzebująca odpowiedniego sprzętu, aby transport potrzebnych lub wydobytych materiałów przebiegał prawidłowo, ułatwiając pracę i skracając czas ich przemieszczania. Przenośniki taśmowe to urządzenia pozwalające na przetransportowanie materiałów zarówno sypkich, drobnych i kruszyw, na wymaganą odległość.

Do określenia ilości przetransportowanego materiału potrzebne są urządzenia pozwalające możliwie dokładnie i szybko wskazać przesłane ilości. Takimi urządzeniami są wagi taśmociągowe, czyli mierniki przepływu, to rodzaj odpowiednio skonstruowanego pomostu wagowego współpracującego i ustawionego na taśmie.

Odpowiednio skonstruowany pomost wspiera się na czujnikach tensometrycznych (charakteryzują się one dużą dokładnością, czułością, pracują w różnych temperaturach, odporne na drgania i wstrząsy) i detektorze, (czyli inaczej czujnik) prędkości taśmy po odpowiednim połączeniu współpracuje on ze specjalnym miernikiem zwanym integratorem. W zależności od szerokości taśmy przenośnika należy dobrać odpowiednie urządzenia wagowe, na przykład taśma o szerokości od 400 do 1200 mm i prędkości do 2 m/s, przy natężeniu przepływu 2000 t/h dla wszystkich materiałów, powinno się uzyskać dokładność ± 0,5 do 1%. Wieloletnie doświadczenia i coraz dokładniejsza wiedza pozwala na konstruowanie bardzo precyzyjnych układów mechanicznych i elektronicznych.

Opracowano urządzenia nie tylko dokładne, ale i specjalistyczne takie jak: wagi taśmowe ogólnego przeznaczenia, taśmowe porcjujące czy taśmowe dozujące. Wraz z rozwojem technologii i te urządzenia produkowane są w oparciu o coraz to nowsze systemy pozwalające na dokonywanie zmian konstrukcyjno – programowych, sterowania wagą i archiwizacji pomiarów. Waga taśmociągowa dzięki zastosowaniu wszystkich dostępnych technologii również uległa znacznym zmianom w swoim wyglądzie i gabarytach. Jedną z ważnych zalet wag taśmociągowych jest ich całkowicie Polska myśl konstrukcyjna oparta na rodzimych podzespołach gwarantująca niezawodną pracę za stosunkowo niską cenę.

Galeria

Zobacz również

Wagi samochodowe

Inne wagi

Gotowe rozwiązania

Akcesoria

Usługi

Nasi klienci:

Dlaczego my ?

Skontaktuj się z nami !